Deepwater Horizon 2016


+1 Likes (2)

Filmin Orjinal Adı:

Deepwater Horizon (2016)

Yönetmen:

Peter Berg

Senaryo:

J.C. Chandor, Matthew Michael Carnahan

Stüdyo:

Lionsgate

Oyuncular:

Mark Wahlberg, Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Dylan O’Brien, Kate Hudson

Vizyon Tarihi:

2016-09-30 00:00:00

Fragmanın Süresi

2:15

Category , ,
Keywords           

Deepwater Horizon 2016 Fragman
Film, 20 Nisan 2010 tarihinde Meksika Körfezi’nde yaşanan patlamada dünyanın en büyük insan eliyle yapılmış petrol felaketini konu almıştır. Yönetmenliğini Peter Berg (savaş gemisi yönetmeni) ‘in yaptığı filmde kazadan sonra yapılan kahramanlıklar ve sonsuza dek herkesin hayatını değiştiren cesur kadın ve erkeklerin onurlandırıldığı hikayesi anlatılıyor.

Kaza Hakkında,
BP’nin sahibi olduğu Deepwater Horizon adlı petrol kuyusunda 20 Nisan 2010 ‘da gerçekleşmiş patlama ABD tarihinin en büyük petrol sızıntısı olup yaklaşık 5 milyon varil petrol körfeze yayılmış ve Mississippi Nehri deltası büyük ölçüde etkilenmiştir. 20 Nisan ‘daki bu talihsiz kazada; Transocean ekibinin 40 dakika süreyle kuyuda oluşan bir hidrokarbon sızıntısını tespit edemediği, bunun da patlamaya yol açtığı belirtilmiş. 11 işçi ölmüş ve 17 işçi yaralanmış ve bu patlamadan sonra uzun bir süre kapatılamayan petrol kuyusundan varillerce petrol Meksika Körfezi’ne sızmıştır.
BP petrol şirketi sebebiyet verdiği bu çevre felaketi için davalılarla tazminat konusunda anlaşmış ve aralarında balıkçılar, çevre sakinleri ve temizleme görevlilerinin de yer aldığı kesimlere toplamda 18,7 milyar dolar tazminat ödemeyi kabul etmişti.Comments